Od czego zależy żywotność studni?Dostęp do wody pitnej jest podstawowym czynnikiem, o który należy zadbać podczas budowy domu. Woda jest bowiem niezbędna zarówno do życia, jak i do wszelkich czynności domowych, a także do utrzymania ogrodu w dobrej kondycji. Rozwiązaniem, które ma wiele zalet i które zyskuje coraz większą popularność są studnie głębinowe. Od czego jednak zależy ich żywotność? Okazuje się, że największe znaczenie mają dwa elementy: profesjonalny proces wykonania i wysokiej jakości materiały. Dlaczego to takie ważne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Profesjonalne wykonanie ma znaczenie

Podstawowym czynnikiem, który ma wpływ na żywotność studni jest jej profesjonalne wykonanie. Cały proces powinien zostać przeprowadzony przez doświadczoną ekipę, która wie, jak postępować na każdym etapie prac. 

Pierwszym krokiem jest zawsze przeprowadzenie badań geologicznych. Dają one wgląd w charakterystykę gruntu i pozwalają sprawdzić, czy w wybranym miejscu rzeczywiście znajduje się woda. Następnie wykonywany jest otwór. Aby tego dokonać, wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia, czyli tzw., wiertnice, które jednocześnie pozwalają na zamontowanie rur osłonowych i filtracyjnych.

Chociaż proces ten wydaje się prosty, to na każdym etapie mogą pojawić się niespodziewane komplikacje. Działania te wymagają więc ogromnej wiedzy i doświadczenia. Praktyka pokazuje, że najmniejszy błąd może odbić się negatywnie na żywotności studni i komforcie korzystania z niej.

Żywotność studni głębinowej a jakość materiałów

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na żywotność studni, jest jakość wykorzystywanych materiałów. Jak już wspomnieliśmy, duże znaczenie ma zastosowanie rur osłonowych i filtracyjnych. Powinny być one wykonane z materiałów najwyższej klasy oraz posiadać atesty higieniczne. Tylko wtedy zyskamy pewność, że cały układ będzie funkcjonować sprawnie i nie będzie wymagał szybkiej wymiany.

Duże znaczenie ma również rodzaj i jakość zastosowanej pompy. Jej sprawność powinna być dopasowana do naszej sytuacji i potrzeb. Jednocześnie urządzenie to powinno być profesjonalne i wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak m.in. zabezpieczenie przed suchobiegiem, czy negatywnym wpływem drobnych zanieczyszczeń.

Aby więc cieszyć się dobrymi efektami i bezawaryjnością studni ważne jest planowanie i korzystanie z pomocy fachowców. Jeśli szukasz ekipy, która przeprowadzi cały proces sprawnie, ale dokładnie, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.


Wróć do bloga