Rola i znaczenie badań geotechnicznychBadania geotechniczne dostarczają wielu istotnych informacji na temat gruntu, na którym planowana jest inwestycja budowlana, w tym zarówno posadowienie budynków, jak i budowa dróg czy autostrad. W ten sposób można nie tylko przekonać się, w jaki sposób przygotować grunt pod przyszłą budowę, ale również jakie zastosowania konstrukcyjne wprowadzić do projektu, aby uniknąć problemów w przyszłości, takich jak np. osuwanie się budynku.

Czytaj dalejBadanie płytą dynamiczną. Na czym to polega?Aby możliwa była realizacja inwestycji budowlanej, konieczne jest wykonanie badań geotechnicznych. Dzięki nim istnieje możliwość określenia i oceny właściwości i warunków gruntowych panujących na danym terenie. Istotnym badaniem z zakresu diagnostyki geotechnicznej jest badanie płytą dynamiczną.

Czytaj dalejMetody zabezpieczania wykopówWspółczesny intensywny rozwój budownictwa oraz coraz więcej ograniczeń urbanistycznych spowodowanych m.in. specyfikę danych terenów, jak i istniejącej już zabudowy, coraz częściej istnieje konieczność odpowiedniego zabezpieczenia wykopów budowlanych. Obudowy zabezpieczające wykopy to specjalne konstrukcje, których celem jest utrzymanie ściany przed utratą stateczności. W tym artykule przedstawimy najważniejsze metody zabezpieczania wykopów.

Czytaj dalejPogłębianie studni krok po krokuStudnia na przydomowej działce to spore udogodnienie w przypadku, gdy nie mamy dostępu do sieci wodociągowej lub chcemy posiadać własne, niezależne ujęcie wody. Nasza firma specjalizuje się w wierceniu studni głębinowych. Oprócz tego zapewniamy też fachowe wsparcie przy pogłębianiu studni.

Czytaj dalejCzym jest ścianka berlińska?Ścianka berlińska to tymczasowa obudowa wykopu. Znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy poziom wody gruntowej jest niższy niż poziom wykopu lub możliwe jest wcześniejsze odwodnienie. Nazwa tej metody związana jest ze specyficznym rodzajem zabezpieczania głębokich wykopów, które miały miejsce przy budowie metra w Berlinie. W tym artykule wyjaśniamy, czym właściwie są ścianki berlińskie, w jaki sposób się je wykonuje oraz jakie są zalety tego rodzaju obudowy wykopów

Czytaj dalejWitamy an blogu firmy geotestBlog firmy geotest.

Czytaj dalej